III Konkurs Modelarski Pro-Modelik

Prokocim/Kraków - 28.10.2017     III Konkurs Modelarski Pro-Modelik miał miejsce 28.10.2017.
Miejsce - jak zwykle - Osiedlowy Dom Kultury "Zachęta" w Prokocimiu. Nad organizacją, przebiegiem imprezy, oceną itp. czuwało modelarskie ciało pod wezwaniem "GrupyB" pod wodzą Naczelnika Witka Sochy.
Działała - jak zwykle rewelacyjnie - rejestracja modeli. Natychmiastowo byli obsługiwani ci, co zapisywali się elektronicznie. Ci, co wypełniali karty startowe na miejscu też specjalnie długo czekać nie musieli. W rogu sali wystawione poza konkursem były modele GrupyB. Delorean DMC-12 z "Powrotu do przyszłości", makiety Witka i Japonki z mangi oraz kawa i ciasteczka skutecznie przyciągały uwagę. Choć tylko te ostatnie przeznaczone były do dotykania i nawet do konsumpcji :)
     A na środku sali rozłożone stoły pod modele. A w tym roku było ich zdecydowanie ponad dwieście! Na konkurs w tym roku przyjechało sporo ludzi spoza Krakowa - było i Bielsko-Biała, reprezentowane były Kielce i kilka oddalonych o dziesiątki kilometrów miast i miasteczek. Czym w tym roku zaskoczył nas Pro-Modelik? Poziomem wystawianych modeli. Bardzo wysokim poziomem. I to nie było tak, że kilka modeli "ponad poziomy wylatywało". Wszystkie wylatywały. Sędziom trudu wyborów nie zazdroszczę…
     Co rzucało się w oczy? Coraz więcej modeli w skali 1/32. Oczy śmiały się do kolekcji "pezetelek" P-11c Borysa Szczypki. Bardzo duża liczba pięknie i szczegółowo wykonanych dioram. Jak zwykle nad pancerką pochylało się wielu modelarzy, by zobaczyć, podejrzeć, zapamiętać co i jak. Dla ducha - modele i fotografie z podróży Witka do wielu odległych narodów świata. A dla ciała? Dla wszystkich gości przygotowane było gorące leczo, pychota klasy pierwszej!
Pro-Modelik to zdecydowanie najsympatyczniejsza jednodniowa impreza modelarska w Polsce. Z całkowitą odpowiedzialnością piszę to już po raz trzeci.
Nie wątpię, że za rok coś się tu zmieni. Oczywiście, że jeszcze na lepsze. Trzymam kciuki! :)